BLOG o prawie rodzinnym

KANCELARIA ADWOKACKA ADWOKAT ROBERT TOMCZYK

UL. KOŚCIUSZKI 3/13
32-700 BOCHNIA
e-mail: adwokatbochnia@gmail.com
telefon: +48 664 288 981 | +48 14 611 68 19

AdwokatKANCELARIA ADWOKACKA ROBERT TOMCZYK

Kancelaria Adwokacka Adwokata Roberta Tomczyka od 2010 roku oferuje usługi prawnicze w zakresie zarówno doradztwa prawnego jak i reprezentacji klientów przed Sądami.

Siłą Kancelarii jest połączenie wiedzy, w tym zdobytej przez adwokata Roberta Tomczyka podczas kilkunastoletniej praktyki pracy sędziego sądu rejonowego, jak i Sądu Okręgowego w Krakowie, oraz dużego doświadczenia w pomocy klientom w sprawach sądowych i pozasądowych, co zapewnia obsługę prawną na najwyższym poziomie.

Kładziemy nacisk indywidualne zapoznanie się z każdą sprawą, dokładną analizę sytuacji oraz ocenę możliwości działania. Poświęcamy czas na wspólne wypracowanie z każdym klientem optymalnego rozwiązania, dzięki czemu zaufało Nam już wiele osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych.

Robert Tomczyk

Adwokat, założyciel Kancelarii. Przez szereg lat sędzia Sądu Rejonowego dla Krakowa- Krowodrzy w Krakowie, następnie Sądu Okręgowego w Krakowie, w tym delegowanym do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości w departamencie nadzoru nad sądami i notariatem oraz współpracy z Europejskim Urzędem Patentowym w Monachium. Współpracuje z Urzędem Patentowym RP oraz Polską Izbą Rzeczników Patentowych, w tym szkoląc aplikantów rzecznikowskich oraz rzeczników patentowych. Jako sędzia wykładał w Krajowym Centrum Szkolenia Kadr Sądów i Prokuratury. Ponadto był członkiem Komisji Ministerstwa Sprawiedliwości ds. własności intelektualnej, a także kilka kadencji arbitrem Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej i postępowania cywilnego, w tym dla wydawnictwa C.H. BECK., prowadzi także zajęcia w ramach aplikacji adwokackiej z zakresu postępowania cywilnego oraz prawa własności intelektualnej oraz wykłady dla rzeczników patentowych.

Od 2010 roku jest członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej.

W pracy w sądownictwie zdobył potrzebne doświadczenie do rozwiązywania szczególnie trudnych i zawiłych spraw, zwłaszcza z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego i rodzinnego.

W swojej pracy zawodowej indywidualnie podchodzi do każdej prowadzonej sprawy, szukając najkorzystniejszych rozwiązań dla każdego klienta. Prowadzi postępowania przedsądowe oraz sądowe przed sądami rejonowymi, okręgowymi i apelacyjnymi na terenie całego kraju, a także przed Sądem Najwyższym, wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Jego praktyka obejmuje sprawy z zakresu szeroko pojętego prawa cywilnego, rodzinnego, prawa autorskiego i prawa własności intelektualnej, ale także sprawy karne i administracyjne. Prowadzi również bieżącą obsługę prawną spółek, posiada doświadczenie w obsłudze prawnej jednostek samorządu terytorialnego.

Gabriel Skoczek

Adwokat, członek Krakowskiej Izby Adwokackiej. W 2016 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 2022 roku ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe na Polskiej Akademii Nauk na kierunku Prawo Nowych Technologii.

Uczestnik ogólnokrajowych konferencji naukowych o tematyce prawniczej. Z Kancelarią Adwokacką Adwokata Roberta Tomczyka współpracuje od 2014 roku. Jego zainteresowania skupiają się wokół prawa rzeczowego, rodzinnego, tematyki kredytów walutowych oraz prawa nowych technologii.

Reprezentuje Klientów w postępowaniach na każdym ich etapie a także bierze udział w mediacjach.

Prywatnie interesuje się informatyką oraz motoryzacją.

Katarzyna Dobranowska

Pracuje w kancelarii od lipca 2023, w zakresie jej obowiązków jest prowadzenie sekretariatu, w ramach czego zajmuje się obsługą biurową, prowadzi akta spraw, kontaktuje się na bieżąco z klientami, dopilnowuje kalendarza spraw, umawia klientów na spotkania.

Ma duże doświadczenie w obsłudze klientów indywidualnych i korporacyjnych, cechuje ją wysoka staranność, rzetelność i kultura pracy.

Katarzyna Sikora

Asystent adwokata Roberta Tomczyka

Studentka III roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zaangażowana w życie kół naukowych między. innymi Koła Naukowego Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów.

Dwukrotna Stypendystka Stypendium Rektora UJ za wyróżniające się wyniki w nauce (przypomnijmy: dopiero zaczęła trzeci rok studiów, a zatem stypendystka w każdym roku studiów).

Z Kancelarią Adwokacką adwokata Roberta Tomczyka współpracuje od czerwca 2023 roku. Pełni funkcję asystenta adwokata Roberta Tomczyka, jej zakres obowiązków obejmuje kontakt z klientami, obsługę biurową, prowadzenie akt, prowadzenie kalendarza kancelarii.

Kancelaria adwokacka Bochnia

Jesteśmy tu, aby dostarczyć mieszkańcom Bochni oraz okolic kompleksową pomoc prawną na najwyższym poziomie. Nasza Kancelaria Adwokacka to miejsce, gdzie profesjonalizm spotyka się z wieloletnim doświadczeniem w obszarze prawa rodzinnego, w tym rozwodów, prawa spadkowego, odszkodowań, prawa nieruchomości, a także wsparcia dla biznesu.

potrzebujesz pomocy prawnej?

+48 14 611 68 19 

Kontakt

KANCELARIA ADWOKACKA
ADWOKAT ROBERT TOMCZYK

Adres

UL. KOŚCIUSZKI 3/13, 32-700 BOCHNIA

E-mail

adwokatbochnia@gmail.com

Telefon
+48 664 288 981
+48 14 611 68 19
Wyślij wiadomość
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.